• autor: Tygrysek_1, 2015-06-03 16:15

Sztorm AWFiS Gdańsk - Unifreeze Górzno 5:0 (3:0)

Bramki: Zańko 10, 33, 50, K.Bużan 1, Wierzbicka 60

SZTORM: Kołacz - Świętoniowska (65' Sirant), Zawadzka (65' Dopke), A.Bużan, Wróbel, Zańko (55' Sikorska), Słowińska (60' Rabiega), K.Bużan, Cywińska (20' Stasiulewicz), Kamińska (55' Anna Kopecka), Wierzbicka (60' Aleksandra Kopecka)

"Sztormówki", które w rundzie wiosennej straciły punkty tylko w jednym spotkaniu (porażka z Pragą Warszawa), nie spodziewały się trudnej przeprawy z niżej notowanym Unifreeze. By jednak nie ryzykować, strzelanie bramek rozpoczęły już w 1. minucie sobotniego spotkania. Po indywidualnej akcji uderzeniem po długim rogu bramkarkę gości pokonała Kinga Bużan. Na kolejne trafienie przyszło czekać niespełna 10 minut, gdy swój koncert rozpoczęła Martyna Zańko. Skrzydłowa wykorzystała znakomitą asystę Klaudii Kamińskiej. Jeszcze przed przerwą okiwała natomiast trzy rywalki i w sytuacji sam na sam podwyższyła na 3:0. Po zmianie stron Zańko skompletowała hat-tricka lobując golkiperkę przyjezdnych. Niestety, jeszcze w pierwszej połowie ucierpiała po zderzeniu z rywalką i kontynuowała grę z urazem twarzy. Boisko opuściła chwilę po przerwie i udała się do szpitala z podejrzeniem pęknięcia kości i jej występ w kolejnym meczu stoi pod znakiem zapytania. Po jej zejściu dorobek gdańszczanek powiększyła jeszcze Karolina Wierzbicka, która po rzucie rożnym uderzyła nie do obrony zza pola karnego. Gdańskie piłkarki mecz zakończą za tydzień w Łodzi, gdzie w niedzielę o godz. 16:30 zmierzą się z wiceliderem tabeli, miejscowym SMS. Spotkanie to rozstrzygnie, który z tych zespołów uzyska awans do ekstraklasy. SMS w 17. kolejce tylko zremisował z Pragą Warszawa, a to w mocno uprzywilejowanej pozycji stawia zespół z Gdańska. Sztormowi do pełni szczęścia wystarczy remis. W Grupie Południowej walka nie była aż tak zacięta. Na kolejkę przed końcem rozgrywek awans zapewnił sobie zespół AZS PWSZ Wałbrzych.