• autor: Tygrysek_1, 2015-05-14 13:20

Sztorm AWFiS Gdańsk - Praga Warszawa 1:2 (1:1)

40' Kamińska

SZTORM AWFIS GDAŃSK: Kołacz - Świętoniowska, Dopke, A.Bużan, Wróbel (85 Sikorska) - Zańko, K.Bużan, Słowy (75 Cywińska), Stasiulewicz (85 Sirant), Kamińska (65 Pielowska) - Wierzbicka

Dziesięć kolejnych zwycięstw i 535 minut bez straty bramki. Tak prezentował się dorobek gdańskich piłkarek przed niedzielnym meczem z Pragą. Gospodynie dominowały od pierwszych minut spotkania we Władysławowie, ale miały problem z wykorzystaniem dogodnych okazji na objęcie prowadzenia. Sytuacji sam na sam nie wykorzystały przed przerwą Martyna Zańko i Klaudia Kamińska. Przyjezdne w tym czasie nie stworzyły sobie praktycznie żadnej sytuacji bramkowej. Skoro to się nie udawało, spróbowały szczęścia z dystansu i to przyniosło zamierzony efekt. W 25 minucie w środku pola zawodniczka Pragi przejęła piłkę, a po chwili zdecydowała się na uderzenie z 30 metrów lobując Magdalenę Kołacz, która wpuściła piłkę po 560 minutach z czystym kontem. Kwadrans później wyrównała Kamińska, która dopadła do piłki zagranej za linię obrony i sam na sam przelobowała bramkarkę gości. Po przerwie gdańszczanki zaatakowały zdecydowanie, ale znów nieskutecznie. Pojedynki z bramkarką przyjezdnych przegrały Zańko i Karolina Wierzbicka. Ostatnie 25 minut gry przebiegało pod znakiem brutalnej gry, głównie za sprawą Moniki Pielowskiej, która za wszelką cenę próbowała utrudnić życie rywalkom. Po drugiej żółtej karce dla Pielowskiej gdańszczanki ostatnie 10 minut grały w osłabieniu, ale jeszcze wcześniej straciły bramkę, której do końca meczu nie zdołały odrobić.

Porażka z Pragą przy jednoczesnym zwycięstwie SMS Łódź sprawiła, że łodzianki zrównały się ze Sztormem dorobkiem punktowym. Gdańszczanki prowadzą w tabeli dzięki bezpośredniemu zwycięstwu 2:1 z jesieni. Do końca rozgrywek pozostały cztery kolejki, a awans do ekstraklasy uzyska tylko najlepszy zespół w tabeli. Niewykluczone, że o promocji zadecyduje ostatni mecz, w którym Sztorm i SMS zagrają w Łodzi 7 czerwca.