Sztorm Awfis Gdańsk - strona nieoficjalna

FUNPAGE FACEBOOK

Zwycięstwo z Błękitnymi!

• autor: Tygrysek_1, 2014-10-01 16:08

Błękitni Stargard Szczeciński - Sztorm AWFiS Gdańsk 2-3 (1-2)

Bramki dla Sztormu: Pielowska 1, Zańko 8, 50
SZTORM AWFiS: Kołacz - K.Wierzbicka (55 Kopecka A, 90 Dopke), Zawadzka (82 Wierzbicka A), Rucińska, Świętoniowska - Zańko (85 Kopecka O), Marczak, Słowy, Cywińska (70 Rabiega), Kamińska - Pielowska.

Sztorm AWFiS Gdańsk pokonał na wyjeździe Błękitnych Stargard Szczeciński 3:2 (2:1) odnosząc trzecie z rzędu zwycięstwo w I lidze piłki nożnej kobiet. - To był chyba nasz najsłabszy mecz w tym sezonie, ale i taki musiał przyjść. Grunt, że mamy komplet punktów - mówi trener Robert Chałaszczyk. Jego podopieczne po sześciu meczach mają na koncie pięć wygranych i zajmują pozycję wiceliderek grupy północnej.

Gdańszczanki na mecz z najsłabszym zespołem rozgrywek pojechały bez kontuzjowanej Klaudii Słowińskiej, natomiast sprawy prywatne uniemożliwiły wyjazd Kindze Bużan i Angelice Bużan. Spotkanie rozpoczęło się jednak dla "sztormówek" wyśmienicie. Już w pierwszych sekundach gry po prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam znalazła się Monika Pielowska i pewnym strzałem dała prowadzenie przyjezdnym.

Chwilę później w wyniku kopii tej akcji stuprocentową sytuację wykorzystała Martyna Zańko i gdańszczanki prowadziły już 2:0. Kolejnego gola zdobyć mogła jeszcze Pielowska, ale tym razem uderzyła obok bramki. Sytuacja zemściła się w 30 minucie kiedy po nieporozumieniu w obronie i złym ustawieniu defensorek przelobowana została Magda Kołacz.

Po zmianie stron znów okazję do indywidualnego pojedynku z bramkarką gospodarzy miała Zańko, która zdobyła trzecią bramkę dla Sztormu. Rywalki nie złożyły broni i po raz kolejny zdobyły bramkę kontaktową, ale ostatecznie Sztorm wyjechał ze Stargardu z kompletem punktów.

Dziewczyny miały sporo dogodnych sytuacji, ale zawodziła nas skuteczność. Szczerze mówiąc był to chyba nasz najsłabszy mecz w tym sezonie, ale i taki musiał przyjść. Całe szczęście, że udało się go wygrać. Rywalki miały nóż na gardle, bo w tych rozgrywkach jeszcze nie zapunktowały. Były bardzo zdeterminowane i przyznam, że nie spodziewaliśmy się tak ciężkiej przeprawy - mówi trener Robert Chałaszczyk.

Najbliższy mecz Sztorm AWFiS miał zagrać w sobotę w Gdańsku, ale spotkanie z Czwórką Radom zostanie przełożone ze względu na mecze kadr wojewódzkich. 11 października gdańszczanki zagrają na wyjeździe z Unifreeze Górzno.

Pozostałe mecze 6. kolejki
Czwórka Radom - Praga Warszawa 1:4
Unifreeze Górzno - Polonia Poznań 1:2
SMS Łódź - Medyk II Konin 2:0
Stomil Olsztyn - Zamłynie Radom 0:5

Tabela grupy północnej I ligi po 6. kolejcekolejno mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty1. SMS Łódź	            6	6  0  0	   37: 4  18	2. SZTORM AWFiS GDAŃSK      6	5  0  1	   15:12  15	3. Praga Warszawa	    6	4  1  1	   20: 6  13	4. Unifreeze Górzno	    6	3  0  3	   14:10   9	5. Polonia Poznań	    4	2  1  1	   10: 6   46. Czwórka Radom 	    5	2  1  2	   10:11   7	7. Medyk II Konin	    5	2  0  3	    7: 7   6	8. Zamłynie Radom	    6	1  1  4	   11:23   49. Stomil Olsztyn	    6	1  0  5	    3:23   3	10. Błękitni Stargard Szcz. 6	0  0  6	    9:34   0

Terminarz i wyniki Sztormu w rundzie jesiennej
17 sierpnia, Stomil Olsztyn (wyjazd) 3:0 (1:0)
24 sierpnia, Zamłynie Radom (dom) 4:3 (3:0)
30 sierpnia, Medyk II Konin (wyjazd) 0:4 (0:1)
6 września, Polonia Poznań (dom) 2:1 (1:0)
21 września, Praga Warszawa (wyjazd) 3:2 (2:1)
27 września, Błękitni Stargard Szczeciński (wyjazd) 3:2 (2:1)
4 października, Czwórka Radom (dom) - PRZEŁOŻONY
11 października, Unifreeze Górzno (wyjazd)
26 października, SMS Łódź (dom)

Czytaj więcej na:

Autor: Treść:pozostało znaków:

Błękitni Stargard Szczeciński 0:7 Medyk II Konin
Zamłynie Radom 0:3 Polonia Poznań
Stomil Olsztyn 0:2 MUKS Praga Warszawa
SMS Łódź 0:0 Sztorm AWFiS Gdańsk
Unifreeze Górzno 7:1 Czwórka Radom

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.