Zczuba.tv

Aktualności

Warszawa za 3 pkt w ostatniej minucie!

• autor: Tygrysek_1, 2014-09-24 18:42

Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk wygrały na wyjeździe z Pragą Warszawa 3:2 (2:1). Podopieczne Roberta Chałaszczyka przeżyły w końcówce meczu prawdziwy horror, bowiem tuż przed upływem regulaminowego czasu gry pozwoliły rywalkom na wyrównanie, a następnie zmarnowały rzut karny. Co więcej, spotkanie ze złamanym nosem kończyła Natalia Świętoniowska. Ostatecznie bramkę na wagę 3 punktów zdobyła Wiktoria Słowy, a Sztorm został wiceliderem I ligi.

MUKS Praga W-wa - Sztorm AWFiS Gdańsk 2:3 (1:2)

Bramki dla Pragi: 43, 88?

Bramki dla Sztormu: Zańko 25, 31, Słowy 90

SZTORM AWFiS: Kołacz - Zawadzka (50 Cywińska), Rucińska, Świętoniowska, A.Bużan - Marczak, K.Bużan, Słowy, Kamińska (70 Anna Kopecka, 90 A.Wierzbicka) - Pielowska (90 Aleksandra Kopecka), Zańko (90 Rabiega).

Gdańszczanki do Warszawy pojechały bez kontuzjowanych Karoliny Wierzbickiej i Klaudii Słowińskiej jednak z zamiarem wywiezienia kompletu punktów. Podopieczne trenera Roberta Chałaszczyka dyktowały warunki gry w pierwszej połowie i przewagę tą okrasiły dwiema bramkami.

Martyna Zańko otworzyła wynik spotkania wygrywając pojedynek sam na sam z bramkarką gospodyń, a chwilę później podwyższyła na 2:0 wykańczając z zimną krwią niemal identyczną sytuację. Tuż przed przerwą Praga zdobyła jednak bramkę kontaktową po rzucie wolnym.

W drugiej połowie gospodynie dążyły do wyrównania. Nie zabrakło walki i gry na pograniczu faulu, czego efektem były żółte kartki i liczne kontuzje. Wymuszona zmiana Marcjanny Zawadzkiej wprowadziła trochę zamieszania w defensywie Sztormu, lecz w dalszym ciągu to piłkarki z Gdańska były stroną dominującą.

Przyjezdnym nie udało się jednak wykorzystać m.in. sytuacji sam na sam z bramkarką i o wynik musiały martwić się do ostatniej minuty. W 88. ponownie z rzutu wolnego bramkę zdobyła Praga. Minutę później gdańszczanki nie wykorzystały rzutu karnego. W słupek uderzyła Natalia Świętoniowska, która kończyła spotkanie ze złamanym nosem po starciu z dwiema rywalkami.

Co nie udało się z rzutu karnego, powiodło się z gry i dosłownie rzutem na taśmę zdobywamy zwycięską bramkę po bardzo dobrej akcji Anny Kopeckiej wykończyła Wiktoria Słowy.

Po raz kolejny doprowadzamy do nerwowej końcówki, w której dziewczyny pokazały charakter i mimo niewykorzystanego rzutu karnego stworzyły kolejną sytuację, którą udało się zamienić na bramkę. Cieszy postawa młodych zawodniczek, które odpowiedziały walką zawodniczkom z Pragi i nie cofały nogi czy jak to było w wielu wypadkach, także głowy w stykowych sytuacjach - podsumował spotkanie trener Chałaszczyk.

Pozostałe mecze 5. kolejki
Stomil Olsztyn - Błękitni Stargard Szczeciński 3:1
Zamłynie Radom - SMS Łódź 0:11
Medyk II Konin - Unifreeze Górzno 2:0
Polonia Poznań - Czwórka Radom 19 października

Tabela grupy północnej I ligi po 5. kolejcekolejno mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty1. SMS Łódź	        5	5  0  0	   35: 4  15	2. SZTORM AWFiS GDAŃSK	5	4  0  1	   12:10  12	3. Praga Warszawa	5	3  1  1	   16: 5  10	4. Unifreeze Górzno	5	3  0  2	   13: 8   9	5. Czwórka Radom 	4	2  1  1	    9:7	   7	6. Medyk II Konin	4	2  0  2	    7:5	   6	7. Polonia Poznań	3	1  1  1	    8:5	   48. Stomil Olsztyn	5	1  0  4	    3:18   3	9. Zamłynie Radom	5	0  1  4	    6:23   110. Błękitni Stargard	5	0  0  5	    7:31   0