Zczuba.tv

Aktualności

Dwa zwycięstwa z rzędu!

• autor: Tygrysek_1, 2014-08-26 12:56

Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk pokonały na własnym boisku Zamłynie Radom 4:3 (3:0). Hat-trickiem w tym spotkaniu popisała się Monika Pielowska, która zdobyła gola na wagę 3 punktów po tym jak przyjezdne zdołały odrobić trzy bramki. Po dwóch kolejkach I ligi gdańszczanki mają na swoim koncie komplet punktów.

Bramki: Zańko 11, Pielowska 13, 28, 73 - Wieczorek 46, Dobrowolska 55, Tkaczyk 58

SZTORM AWFIS: Kołacz - Zawadzka, Rucińska, Kamińska, Świętoniowska - Marczak(78, Bużan A), Słowińska(75, Stasiulewicz), Cywińska (46, Bużan Kinga), Zańko (85, Kopecka O) - Wierzbicka (55, Kopecka A, 65, Sikorska ), Pielowska ż.k.

Po udanej inauguracji sezonu w Olsztynie, "Sztormówki" poszły za ciosem i na własnym boisku odprawiły z kwitkiem kolejnego beniaminka Zamłynie Radom. Zwycięstwo przyszło jednak gdańszczankom w dość dramatycznych okolicznościach.

Dla podopiecznych trenera Roberta Chałaszczyka spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie. Jeszcze przed upływem kwadransa podanie Klaudii Słowińskiej na gola zamieniła Martyna Zańko. Dwie minuty później podwyższyła Monika Pielowska, która pokonała bramkarkę w sytuacji sam na sam.

Chwilę po drugim golu gdańszczanek nastąpiło oberwanie chmury. W tych trudnych warunkach gra wyglądała bardzo chaotycznie, ale Sztorm zdołał zdobyć kolejną bramkę. Jeszcze przed przerwą po rzucie wolnym piłka wpadła w poślizg przed bramkarką Zamłynia, a w dobrym miejscu znalazła się Pielowska, która podwyższyła na 3:0.

Zaraz po zmianie stron piłkarki z Radomia dość niespodziewanie i skutecznie rzuciły się do odrabiania strat. Potrzebowały zaledwie niecałych 15 minut, by trzykrotnie pokonać Magdalenę Kołacz i doprowadzić do wyrównania!

Gdańszczankom udało się pozbierać po tych trzech szybkich ciosach, ale w drugiej połowie znakomicie broniła bramkarka przyjezdnych. Receptę na nią znalazła w końcu Pielowska, która dopadła do piłki odbitej przez golkiperkę i ustaliła wynik spotkania przy okazji kompletując hat-tricka.

Kolejny mecz czeka "Sztormówki" w sobotę w Koninie, gdzie zmierzą się z rezerwami Medyka.

Pozostałe mecze 2. kolejki
Błękitni Stargard Szczeciński - Polonia Poznań 2:6
Praga Warszawa - Medyk II Konin 3:0
Czwórka Radom - Stomil Olsztyn 3:0
Unifreeze Górzno - SMS Łódź 2:4

Tabela grupy północnej I ligi po 2. kolejcekolejno mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty 1. Praga Warszawa	2	2  0  0	    7: 0   6	 2. Sztorm AWFiS Gdańsk	2	2  0  0	    7: 3   6	 2. SMS Łódź	        2	2  0  0	    7: 1   6 4. Polonia Poznań	1	1  0  0	    6: 2   3 5. Unifreeze Górzno	2	1  0  1	    8: 6   3 6. Czwórka Radom       2	1  0  1	    4: 3   3 7. Medyk II Konin	1	0  0  1     0: 3   0 8. Zamłynie Radom	2	0  0  2	    3: 7   0 9. Stomil Olsztyn      2	0  0  2	    0: 6   010. Błękitni Stargard	2	0  0  2	    4:12   0